Jak si vybrat správnou barvu brýlí?

Nebaví vás stereotyp a toužíte po obroučkách jiné barvy než černé? Veselejší barvy můžou rozjasnit vaši tvář a dokážou umocnit vaši krásu. Dejte si ale pozor. Barva, kterou nosí na brýlích vaše kamarádka, nemusí automaticky slušet i vám. Jak si vybrat takovou barvu brýlových obrub, ve které budete vypadat skvěle?

Pokud si nepořizujete nové dioptrické brýle jen jako módní doplněk na jednu sezónu, je dobré věnovat výběru barvy trochu času. Popřemýšlejte o tom, jak budou barevné obroučky ladit k vašemu šatníku, a hlavně zohledněte, jaký jste typ podle ročních období. Na této typologii stojí doporučení módních poradců i práce vizážistů. A snadno vám může pomoci i při výběru nových brýlí.

Letní typ
Patříte k letnímu typu? Máte jemně žlutou až zlatavou kůži a modré oči. Vaše vlasy jsou zlato-blonďaté, zrzavé či popelavé. Bude vám slušet šedá, ale také další odstíny namíchané právě se šedou barvou. Opravdu krásné na vás budou obroučky barvy šedomodré, vínové, smaragdově zelené, starorůžové nebo fialkové.

Zimní typ
Zimní typ se vyznačuje růžovou nebo olivovou pletí a hnědýma očima. Vlasy mají hnědou nebo černou barvu. Patří sem jižanské typy a rovněž takzvané Sněhurky.
Jste tento typ? Vybírejte z jasných, studených barev. Můžete volit chladné odstíny s namodralým nádechem, ale i neonové barvy. Slušet vám budou také výrazné barevné kontrasty, které by na ostatních typech vypadaly moc tvrdě. Mezi ideální barevné tóny patří jedlová zeleň, sytě červená, královská modř, citronově žlutá, vínová nebo bílá. Dobře budete vypadat ale i v brýlích s černými obrubami.

Podzimní typ
Pro podzimní typ je charakteristická slonovinová, zlatobéžová nebo broskvová pleť a zelené či zelenohnědé oči. Barva vlasů může být od kaštanově hnědé až po medově blonďatou.
Tomuto typu velmi sluší sytě oranžová. Dobře vypadá také ve všech barvách podzimního listí a rovněž v barvách, ve kterých je patrný žlutý podtón. Podzimnímu typu budou slušet obroučky v barvě olivové, khaki, rezavě hnědé, žluté, béžové nebo pískové.

Jarní typ
Jarní typ poznáte podle světlé pokožky se zlatavým nádechem nebo narůžovělými či broskvovými odstíny. Barevná škála očí je opravdu široká – od zlatě hnědých, přes šedozelené až po různé odstíny modři. Řadíme sem plavovlásky se zlatistým nádechem vlasů. Jestli patříte k jarnímu typu, vybírejte mezi světlými až středně tmavými barvami se žlutým podtónem. Skvělé na vás bude vypadat meruňková, zlatobéžová, hráškově zelená, korálová či zlatohnědá.