Sluneční brýle: móda i spolehlivá ochrana na zimu i léto

 

Kromě spolehlivé ochrany zraku před slunečními paprsky jsou sluneční brýle svébytným módním doplňkem a nedílnou součástí každého stylového outfitu. Rozhodně stojí za to poohlédnout se po těch pravých u osvědčených specialistů.

 

Módní trendy i kvalitní UV filtr

Oči máme jen jedny, a tak se rozhodně vyplatí věnovat jejich ochraně náležitou pozornost. Spolehlivý UV filtr je nutností nejen při ochraně proti letnímu či jarnímu slunci, nezbytností je i při zimních radovánkách. Silné UV záření totiž poškozuje buňky na povrchu oční rohovky. A po několika hodinách bez slunečních brýlí s kvalitním UV filtrem se vám oči "odvděčí" řezavou, až bodavou bolestí, která je velmi intenzivní i víc než deset hodin. „Pokud by si člověk ani po této zkušenosti nedal říct, při dlouhodobém působení UV záření může hrozit i trvalé poškození zraku," varuje Tereza Slavíková, specialistka ze společnosti FOKUS optik. Zbytečným komplikacím se proto dá snadno předejít, pokud si pořídíte brýle s kvalitním UV filtrem.

„V optikách máte jistotu, že vámi vybrané brýle budou mít opravdu účinnou ochranu. Specialisté vám navíc pomohou vybrat, jaký stupeň ochrany proti UV záření zvolit. Určitě bych nedoporučovala kupovat brýle za pár korun někde v tržnici nebo na čerpacích stanicích, u nás můžete zakoupit kvalitní sluneční brýle již za 499 korun a vaše oči budou adekvátně chráněny," popisuje Tereza Slavíková. V optikách vám navíc specialisté  poradí i s nejnovějšími trendy – sluneční brýle jsou totiž důležitou součástí šatníku a není výjimkou, pokud jich člověk má hned několik a může vybírat podle outfitu a příležitosti.

Čím extravagantnější, tím lepší

„Do českých optik v současné době již dorazily kolekce pro rok 2017.  Letošní rok se nese ve znamení barevnosti a snahy o odlišnost. Designéři se zaměřili zejména na kombinaci barev obruby a také skel. Oblíbená jsou zrcadlová skla, která se nabízejí v celé řadě odstínů. Ačkoliv nestárnoucí klasikou zůstávají tzv. pilotky, v designu kolekcí pro letošní rok dominuje netradičnost – čím více extravagance, tím lépe. Výjimkou nejsou čtvercové očnice nebo zajímavé tvary stranic brýlí a také různé zdobné prvky,“ popisuje Tereza Slavíková. Platí přitom, že styly se vracejí v určitých cyklech. „Letos se budou více nosit brýle typu Clubmaster, které odkazují na módu 50. let,“ potvrzuje Tereza Slavíková z FOKUS optik. O nejnovější módní trendy nepřijdou ani ti, kdo nosí dioptrické brýle: sluneční brýle mohou jednoduše kombinovat s kontaktními čočkami – ve FOKUS optik mohou například vyzkoušet nejnovější jednodenní čočky SWITCH Joy.